tel.: 606 882 365 | info@advance-ce.com

TGLS (The Global Language System)

TGLS to egzamin sprawdzający kompetencje językowe testowanych osób bez potrzeby określania poziomu zaawansowania przed przystąpieniem do testu.
Osoba chcąca uzyskać certyfikat TGLS nie przystępuje do egzaminu na jakimś konkretnym poziomie zaawansowania, to właśnie wynik egzaminu pokazuje aktualny poziom poszczególnych kompetencji językowych testowanej osoby. Do procesu certyfikacji używane są najnowsze rozwiązania informatyczne, dzięki czemu forma egzaminu jest prosta i przystępna dla kandydatów, a wynik w pełni wiarygodny.

Części składowe egzaminu TGLS

Część pierwsza to test, który sprawdza 3 umiejętności językowe:

 1. znajomość słownictwa i struktur gramatycznych
 2. rozumienie czytanego tekstu
 3. rozumienie ze słuchu

Część druga to wypowiedź pisemna. W zależności od uzyskanego wyniku z części pierwszej, kandydat otrzymuje odpowiedni dla swojego poziomu zestaw zadań sprawdzających umiejętność pisania w języku obcym.

Część trzecia to rozmowa z egzaminatorem (live-chat) za pośrednictwem internetu. Rozmowa ta jest nagrywana.

Zalety Certyfikatów TGLS:

 1. egzamin językowy zakończony uzyskaniem certyfikatu można zdać w dowolnym momencie w Ośrodkach Egzaminacyjnych TGLS w całej Polsce;
 2. certyfikat nie przedawnia się;
 3. może być wykorzystany do potwierdzenia umiejętności językowych posiadacza zarówno do pracy zawodowej jak i nauki;
 4. daje kandydatowi, jego pracodawcy, lub uczelni do której aplikuje szczegółową informację o poziomie znajomości języka obcego kandydata wraz z interpretacją graficzną o wszystkich poszczególnych umiejętnościach językowych;

Uznawalność:
Certyfikaty TGLS:

 1. są uznawane w krajach należących do Unii Europejskiej;
 2. zaliczone na określoną liczbę punktów są traktowane równoważnie z  zaliczeniem egzaminu z lektoratu przez niektóre polskie i zagraniczne uczelnie;
 3. są dokumentem potwierdzającym kompetencje językowe dla pracowników Służby Cywilnej;
 4. są honorowane przez międzynarodowe korporacje jako skuteczne narzędzie do weryfikacji znajomości języka obcego pracowników.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Akceptuję